close
دانلود آهنگ جدید

کافه لرن - 7

کافه لرن - 7
ads

باید و نبایدهای تمیزکردن صفحه‌ نمایش گوشی

میز نگه‌داشتن صفحه‌‌نمایش گوشی، مخصوصا گوشی‌های هوشمند و جلوگیری از ایجاد لکه و کثیفی روی آن، تقریبا کار دشواری است؛ به‌ویژه وقتی در‌حال‌خوردن چیزی با گوشی کار یا متنی تایپ می‌کنید. بااین‌حال، خوشبختانه مواد مناسب و کاربردی زیادی هستند که نمایشگر گوشی شما را در کمترین زمان ممکن پاک می‌کنند.

ممکن است گاهی اوقات برای پاک‌کردن صفحه‌نمایش زیاد وسواس به‌خرج ندهید و با پیراهن یا شلوار جین خود آن را پاک کنید؛ اما استفاده از مواد و روش‌های مخصوص برای پاک‌کردن نمایشگر به محافظت بهتر و دوام بیشتر آن کمک می‌کند و درمقابل، استفاده از مواد نامناسب در برخی از مواقع ممکن است باعث آسیب جدی به آن شود.

تمیز کردن صفحه نمایش گوشی

درادامه، ابتدا موادی را معرفی می‌کنیم که باید از استفاده از آن‌ها برای پاک‌کردن گوشی اجتناب کنید و سپس، شما را با روش‌های مناسب پاک‌کردن انواع لکه‌ها و کثیفی‌ها آشنا می‌‌کنیم.

موادی که هرگز نباید برای پاک‌کردن صفحه‌نمایش از آن‌ها استفاده کنید

شیشه پاک کن

دستمال کاغذی

معمولا وقتی نمایشگر گوشی‌‌تان کثیف می‌شود، از دستمال کاغذی به‌عنوان اولین چیز برای پاک‌کردن آن استفاده می‌کنید؛ زیرا همه‌جا دردسترس است. معمولا وقتی این دستمال‌ها را روی نمایشگر می‌کشید، ذره‌ذره می‌شوند و آن را کثیف‌تر می‌کنند. درضمن، دستمال‌ کاغذی باعث ایجاد خش روی نمایشگر نیز می‌شود.

شیشه‌پاک‌کن

شیشه‌پاک‌کن‌ها و الکل و دیگر پاک‌کننده‌های قوی باعث آسیب‌دیدن لایه‌های محافظ روی نمایشگر و خش‌برداشتن آن‌ها می‌شوند

بیشتر شیشه‌‌پاک‌کن‌‌ها شیشه‌ها و آینه‌ها را براق و تمیز می‌کنند؛ اما برای پاک‌کردن صفحه‌نمایش گوشی اصلا مناسب نیستند؛ زیرا نمایشگر برخی از گوشی‌های جدید مانند آیفون ایکس آر (iPhone XR) پوششی دارند که شیشه‌پاک‌‌کن‌‌ها و دیگر پاک‌کننده‌ها آن را به‌مرورزمان از بین می‌برند و صفحه‌نمایش دربرابر خط‌و‌خش آسیب‌‌پذیر می‌شود. درضمن، خودِ این مواد نیز می‌توانند باعث ایجاد خش روی نمایشگر شوند.

دیگر مواد پاک‌کننده

مواد پاک‌کننده تأثیری روی شیشه‌‌ی ضدخش روی نمایشگر ندارد؛ اما به لایه‌‌ی محافظ روی صفحه‌نمایش آسیب می‌زنند؛ بنابراین برای پاک‌کردن شیشه‌‌های دارای پوشش محافظ هرگز نباید از مواد پاک‌کننده‌ی قوی استفاده کرد. اپل هم توصیه می‌کند کاربران برای پاک‌کردن گوشی‌ خود از مواد پاک‌کننده استفاده نکنند.

مواد پاک‌کننده‌ی آرایشی

برخی از این مواد ترکیباتی دارند که باعث آسیب به صفحه‌نمایش می‌شوند؛ بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم به‌جای این مواد، از پارچه‌ای نرم و کمی آب استفاده کنید.

الکل

ایزوپروپیل الکل (الکل ضدعفونی‌کننده یا الکل طبی) یا مواد حاوی اتانول نیز به لایه‌ی محافظ روی شیشه‌ی صفحه‌نمایش آسیب می‌زند؛ بنابراین، استفاده از این مواد هم چندان پیشنهاد نمی‌شود. اپل هم کاربران را از پاک‌کردن محصولات خود با الکل منع کرده است. درصورت تمایل برای استفاده از پاک‌کننده‌های حاوی الکل، از پاک‌کننده‌هایی مخصوص پاک‌کردن صفحه‌‌نمایش با برچسب Safe to Use استفاده کنید.

هوای فشرده

گوشی قطعات حساسی دارد که فشار زیاد هوا ممکن است به آن‌ها آسیب بزند؛ مخصوصا میکروفون. شرکت‌های مطرح فناوری مانند اپل درباره‌ی استفاده از اسپری‌های هوای فشرده برای تمیزکردن تجهیزات الکترونیکی هشدار داده‌اند.

صابون مخصوص ماشین ظرف‌شویی و صابون دست‌شویی

اگرچه این صابون‌ها مواد کاملا لطیفی هستند؛ اما باید با آب ترکیب شوند و آب هم به بسیاری از گوشی‌ها آسیب می‌زند؛ پس، بهتر است به‌جای آب از دستمال مرطوب استفاده کنید.

سرکه

برای تمیزکردن گوشی خود می‌توانید از سرکه‌ی رقیق‌شده استفاده کنید. البته، سرکه نیز برای بخش‌های شیشه‌ای گوشی که دربردارنده‌ی پوشش دافع چربی هستند، کاملا مضر است. سرکه، تنها به قسمت پشت گوشی آسیب نمی‌زد و در هنگام استفاده باید آن را با نسبت پنجاه‌پنجاه با آب مقطر ترکیب کنید.

مواد ضدعفونی‌کننده (مواد از بین‌برنده‌ی ارگانیسم‌های موجود در محیط یا اجسام غیرزنده)

اگر نوشته‌های درج‌شده روی این مواد را خوانده باشید، می‌دانید پس از هربار استفاده از آن‌ها باید دست‌های خود را بشویید؛ بنابراین، استفاده از این مواد برای پاک‌کردن وسایلی که با صورت تماس پیدا می‌کنند، اصلا ایده‌ی خوبی نیست. درضمن، معمولا این مواد حاوی الکل هستند که باعث آسیب به پوشش‌های دافع آب و چربی گوشی می‌شوند. دلیل اصلی مقاومت صفحه‌نمایش برخی از گوشی‌ها دربرابر خط‌و‌خش، انجام فرایند تبادل یونی روی شیشه‌ی صفحه‌نمایش آن‌ها است که در آن، فسفر جایگزین سدیم سطح شیشه می‌شود.

نحوه‌ی تمیز لکه‌های اثرانگشت از روی صفحه‌نمایش

تمیز کردن صفحه نمایش گوشی

بهترین روش تمیزکردن  لکه‌های اثرانگشت، استفاده از دستمال‌ نانوی مرطوب‌شده با آب مقطر است

پوست انسان همیشه چربی ترشح می‌کند و با تماس دست با صفحه‌نمایش گوشی، سطح آن پر از لکه‌های اثرانگشت می‌شود. موثرترین و بی‌خطر‌ترین روش برای تمیزکردن این لکه‌ها، استفاده از دستمال‌های نانو است که یکی از بهترین انواع پاک‌کننده‌های گوشی نیز محسوب می‌شوند. چنانچه صفحه‌نمایش گوشی به‌راحتی پاک نمی‌شود، می‌توانید دستمال را با کمی آب مقطر مرطوب کنید و سپس آن را به‌آرامی از بالا به پایین بکشید. البته، از پاشیدن آب به‌صورت مستقیم روی نمایشگر خودداری کنید. از این روش می‌توانید برای پاک کردن قسمت‌های کناری و پشتی گوشی نیز استفاده کنید.

نحوه‌ی پاک‌کردن ذرات ماسه و پرز

گاهی اوقات ماسه و پرز بین پورت‌ها و قسمت‌های اتصال صفحه‌نمایش به گوشی گیر می‌کند و پاک‌کردن آن‌ها کار دشواری است. بهترین روش برای بیرون‌آوردن و پاک‌کردن این ذرات، استفاده از نوار چسب است. برای انجام این کار باید نوارچسب را به‌آرامی روی شکاف‌ها و بلندگو بچسبانید یا تکه‌ای بسیار کوچک از آن را بپیچانید و در پورت‌ها قرار دهید تا ذرات به آن بچسبند. برای تمیزکردن سوراخ‌های کوچک‌تر بلندگو می‌توانید از خلال دندان استفاده کنید.

ضدعفونی‌کردن گوشی

تماس گوشی با برخی مواد زمانی‌که آشپزی می‌کنیم، امری بسیار طبیعی است. اغلب افراد پس از آنکه گوشی با موادی چرب آلوده می‌شوند، سعی می‌کنند گوشی خود را با استفاده از الکل ضدعفونی و تمیز کنند؛ حال آنکه الکل به پوشش‌های دافع آب و چربی گوشی‌ها آسیب می‌زند. برخی از افراد توصیه می‌کنند برای ضدعفونی‌کردن از آب و الکل استفاده شود؛ اما بهترین کار این است گوشی از ابتدا دور از گوشت خام و مواد مشابه آن باشد. با تمام این‌ها، اگر گوشی شما به ضدعفونی‌کردن نیاز داشت، توصیه می‌کنیم برای از دستمال نانوی مرطوب استفاده کنید.

پاک‌کردن مواد آرایشی

صحبت کردن با گوشی

زمانی‌که صورت شما پر از کرم و دیگر مواد آرایشی باشد، وقتی می‌خواهید با گوشی خود تماس بگیرید، ذرات و مواد زیادی به نمایشگر گوشی می‌چسبند و ظاهر گوشی هم واقعا بد می‌شود. ممکن است پاک‌کننده‌های مواد آرایشی به صورتتان آسیبی نزند؛ اما به‌دلیل داشتن ترکیبات شیمیایی قوی، اصلا برای پاک‌کردن صفحه‌نمایش مناسب نیستند.

توصیه می‌کنیم برای پاک‌کردن مواد آرایشی از روی گوشی‌های خود از  پاک‌کننده‌هایی استفاده کنید که فاقد موادی مثل الکل، کلر، آمونیاک و فسفات باشند. این نوع از پاک‌کننده گوشی به‌راحتی در بازار یافت می‌شود. استفاده از دستمال نانوی مرطوب برای پاک‌کردن این مواد نیز گزینه‌ی خوبی است. درصورت نیاز به رطوبت بیشتر، تنها چند قطره آب بیشتر با بطری‌های شیشه‌پاک‌کن به صفحه‌نمایش اسپری کنید.

گوشی‌های ضدآب قابل‌شست‌وشو هستند؟

شستن گوشی

گوشی‌های دارای استاندارد ضدآب IP67 و بالاتر، قابل‌شست‌وشو با آب هستند. اگرچه گوشی‌های ضدآب نسبتا جدید مانند آیفون ۷ (iPhone 7) و مدل‌های بالاتر یا گوشی‌های سری گلکسی اس سامسونگ، می‌توانند به مدت ۳۰ دقیقه در زیر آب تا عمقی درحدود ۹۰ سانتی‌متر مقاومت کنند؛ اما بهتر است حتی همین گوشی‌ها را نیز با دستمالی مرطوب یا خیس تمیز و سپس، با دستمالی نرم آب بخش‌های مختلف ازجمله سوراخ بلندگوها و پورت‌ها را خشک کنید.

زمانی‌که گوشی خود را در زیر شیرآب می‌گیرید، آب وارد پورت‌های آن می‌شود و تا زمانی‌که خشک نشود، نمی‌توانید آن را شارژ کنید. درکل، استانداردهای مرتبط با ضدآب‌بودن گوشی بیشتر برای این طراحی شده‌اند که به کاربر درباره‌ی آسیب‌پذیرنبودن گوشی دربرابر آب اطمینان‌خاطر دهند.

نسخه‌های آتی آیفون و آی‍پد پرو اپل با آنتن MPI معرفی می‌شوند

براساس پیش‌بینی مینگ چی‌کو، نسخه‌های جدید آیفون و آیپد پرو که انتظار می‌رود تا پایان سال ۲۰۱۹ یا اوایل ۲۰۲۰ به بازار عرضه شوند، از آنتنی با جنس MPI بهره خواهند برد.

 
 

گوشی‌های هوشمند آیفون XS و آیفون XS MAX و آیفون XR اپل با آنتن LCP یا پلیمر کریستالی مایع به بازار عرضه شدند. مینگ‌ چی‌کو پیش‌بینی می‌کند آنتن گوشی‌های آیفون ۲۰۱۹ به‌جای LCP از جنس MPI یا modified-PI بهره خواهند برد.

مینگ‌ چی‌کو معتقد است باتوجه‌به محدودیت‌‌های موجود در حوزه‌ی فناوری و تولید، آنتن‌های LCP عملکرد امواج رادیویی را در گوشی‌های آیفون XS و آیفون XS MAX  و آیفون XR تاحدی محدود می‌کنند. تولید آنتن‌های MPI فرایند‌ی تولید ساده‌تری دارد و قیمت تمام‌شده‌ی ارزان‌تری دارد. افزون‌براین، عملکرد آنتن‌های MPI در شرایط فعلی، تفاوت چندانی با آنتن‌های LCP ندارد. 

آیپد پرو 11 2018 اپل / Apple iPad Pro 11 2018

باتوجه‌به اینکه استفاده از آنتن‌های MPI در آیفون‌های ۲۰۱۹ تصمیم چندان بی‌نظیری نیست، مینگ چی‌کو معتقد است LCP همچنان ماده‌ی اولیه‌ی آنتن‌های 5G آیفون‌های ۲۰۲۰ خواهد بود. مینگ چی‌کو استدلال می‌کند در‌حال‌حاضر، محدودیت‌هایی در تولید آنتن‌های LCP وجود دارد که همین محدودیت‌ها باعث محدودشدن عملکرد امواج رادیویی در این آنتن‌ها می‌شود؛ ولی به‌مرور این مسائل حل خواهد شد.

براساس یادداشت مینگ چی‌کو، انتظار می‌رود آیپدهای آینده‌ی اپل که قرار است از فصل چهارم ۲۰۱۹ به‌ بازار عرضه شوند، از آنتن‌های LCP‌ بهره ببرند.

در یادداشت جداگانه‌ی دیگری که ماه گذشته ازطریق رسانه‌های تایوانی پوشش داده شد، مینگ چی‌کو ادعا کرده بود دو نسخه‌ی جدید آیپد پرو با نمایشگر ۱۱ اینچی و ۱۲.۹ اینچی، در بازه‌ی زمانی بین فصل چهارم ۲۰۱۹ و فصل اول ۲۰۲۰ به‌ بازار عرضه خواهند شد. مینگ چی‌کو اعلام کرد نسخه‌های جدید آیپد پرو از بردهای مدار انعطاف‌پذیر از جنس LCP بهره خواهند برد. باید منتظر انتشار اخبار بیشتری در‌این‌زمینه باشیم و در‌حال‌حاضر، نمی‌توان درباره‌ی صحت این اخبار اظهارنظر قطعی کرد.

وان پلاس 7 پرو با حافظه بسیار سریع UFS 3.0 معرفی می‌شود

گوشی‌های هوشمند گلکسی فولد سامسونگ و نسخه‌ی 5G گلکسی اس ۱۰ اولین دستگا‌ه‌هایی بودند که از حافظه بسیار سریع UFS 3.0 بهره می‌برند. براساس توییت پیت لاو مدیرعامل، وان‌پلاس، انتظار می‌رود گوشی‌های هوشمند سری ۷ وان‌پلاس با این نوع حافظه‌ی بسیار سریع معرفی خواهند شد. 

وان‌پلاس ۷ پرو با حافظه‌ی بسیار سریع UFS 3.0، سرعت بیشتری درمقایسه‌با گوشی‌های هوشمند هم‌رده‌ی خود خواهد داشت. 

OnePlus 6T / وان پلاس 6T

حافظه‌ی بسیار سریع UFS 3.0 ازنظر تئوری پهنای باندی دوبرابر بیشتر و سرعتی بیشتر از ۲.۹ گیگابیت‌برثانیه خواهند داشت. حافظه‌‌‌های UFS 3.0 انرژی کمتری مصرف می‌کنند و سریع‌تر از حافظه‌های ۱.۲ گیگابیت‌برثانیه‌ای UFS 2.1 و حافظه‌های قدیمی eMMC هستند که متأسفانه برخی از گوشی‌های هوشمند ارزان‌قیمت هنوز با این مشخصات به بازار عرضه می‌شوند.

وقتی گوشی‌‌های هوشمند از حافظه‌ی ذخیره‌سازی سریع (به‌خصوص سرعت‌های تصادفی سریع) بهره می‌برند، به‌صورت عجیبی متوجه سرعت عملکرد خوب دستگاه خواهید شد. حتی برخی دستگاه‌های قدیمی‌تر وان‌پلاس همچون وان‌پلاس ۳، اگر با استانداردهای ۲۰۱۹ به بازار عرضه شوند، می‌توانند اتفاقا به دستگاه‌های شگفت‌انگیزی تبدیل شوند که بخشی از این موضوع به نرم‌افزار وان‌پلاس مربوط می‌شود. این شرکت بر توسعه‌ی حافظه‌ی ذخیره‌سازی سریع UFS 2.0 اصرار داشت و پس‌‌ازآن نیز این روند را ادامه داد. ازاین‌رو، انتظار می‌رود پرچم‌داران آینده‌ی وان‌پلاس ۷ و وان‌پلاس ۷ پرو با حافظه‌ی بسیار سریع UFS 3.0 به بازار عرضه شوند. 

اوایل سال جاری میلادی، سامسونگ تولید انبوه حافظه‌ی ذخیره‌سازی بسیار سریع UFS 3.0 را آغاز کرد. هنوز نمی‌توانیم با اطمینان کامل بگوییم استفاده از چنین حافظه‌هایی درعمل سرعت دستگاه را چقدر افزایش می‌دهد. درنهایت، مجبوریم تا ۱۴مه (مصادف با ۲۴اردیبهشت‌)، یعنی تاریخ رونمایی گوشی‌‌های هوشمند جدید وان‌پلاس منتظر بمانیم تا ببینیم این پرچم‌داران با چه مشخصاتی به بازار عرضه خواهند شد.

چکار کنیم که هک نشویم؟

چکار کنیم که هک نشویم؟

به نام خدا امنیت یکی از چیز هاییست که همه به دنبال تعمین آن هستند اما ما میخواهیم در این مقاله ةآموزش دهیم که چکار کنیم که هک نشویم؟ ببینید هکر ها چند نوع اصلی دارند کلاه سایاه و کلاه سفید کلاه سیاه همان هکر هایی هستند که ئنبال هک سایت و صفحات شخصی و... هستند و هکر های د! شناخته میشوند و از این نوع هکر باید ترسید ن.ع  دوم کلاه سفید هکر هایی هستند که ساسا هکر های خوبی هستند و از علمشان در راه راست استفاده  میکنند! و اقلب برای سایت ها شرکت ها و افراد خاص امنیت را تامین میکنند و باگ ها و اشکال های امنیتی را به صاحب ان سایت ویا.. گذارش میکنند! و در قبال آن پول دریافت میکنند برای شناخت راه های مقابله با هک و کرک و ... در ادامه مطلب همراه ما باشید روی دکمه ادامه مطلب کلیک کنید

آموزش فعالسازی و استفاده از بانکداری اینترنتی

آموزش فعالسازی و استفاده از بانکداری اینترنتی

به نام خدا و سلام امروزه دیگه قدیمی شده که شما برای کارت به کارت یا موجودی گرفنت و یا... به بانک یا عابر بانک مراجعه کنید با یک امکان ساده و کوچک به نام بانکداری اینترنتی میتونید همه این کارارو اینترنتی انجام دهید! اولین چیزی که باید توش دقت کنید انتخاب بانک است! بله انتخاب بانک شما نباید با بانک های بی سر پا فعالیت کنید! چرا که نه تنها بانکداری اینترنتی ندارن بلکه حتی ممکنه به شما کارت بانکی ساده رو هم ندهند و شاید عضو شبکه شتاب نباشند که خودش به تنهایی یه مشکل بزرگه سعی کنید به یک بانک معتبر مراجعه کنید و حساب باز کنید بانک های معتبر معمولا معروفند و اسمی برای خودشون در کردن برای مثلا بانک ملی که بانک مرکزی هم هست بانک ملت هم گزینه خوبی است و دور بقیه بانکارو یه خط خوشگل قرمز بکشید! در این مقاله ما میخوایم به شما یاد بدیم چجوری باید بانکداری اینترنتی رو فعال کنید و ازش استفاده کنید! برای یادگیری با ما در ادامه مطلب همراه باشید

دانلود تمام نسخه های دات نت فرامورک

دانلود تمام نسخه های دات نت فرامورک

سلام با پیشرفت تکنولوژی زبان های برنامه نویسی جدید تری اختراع شد که همواره با استفاده از انها نرم افزار و بازی های جدید تری ساخته شد و گیمر ها و تمام کسانی که میخواستند از انها استفاده کنند مجبور به نصب انواع نسخه های نرم افزار های مختلفی مانند Java و... می شدند و همینجور که نسخه های جدید تر این نرم افزار ها می امد مثلا اگر این بازی با نسخه 4 ساخته شده و بازی دیگر با نسخه 3.5 یا سه و نیم باید این دو نسخه را بصورت جداگانه دانلود و نصب میکردید و سختی های خودش را نیز داشت امروز ما همه این پکیج را 3.5 و 4 وو 4.5 و 5 را یکجا جمعاوری کردیم با حجمی کم برای دانلود و نصب اسان لطفا به ادامه مطلب مراجعه کنید با تشکر از بازدید شما

آموزش فشرده سازی فایل ها

آموزش فشرده سازی فایل ها

با سلام از انجایی که حجم برخی فایل ها بسیار زیاد هستند و حجیم اند تصمیم گرفتیم آموزشی برای فشرده سازی فایل ها اماده کنیم شاید شما مثل من مدیر یک وبسایت باشید و بخواهید فایلی را در سایتتان اپلود نمایید اما حجم آ« بیش از حد زیاد باشد این مقاله به درد شما نیز میخورد ما چند روش برای فشرده سایز (ایمن) به شما یاد میدهیم یعنی چه ایمن؟یعنی برای فایل های شما مشکلی پیش نیاید با نرم افزار های Winrar و DAEMON Tools Lite که هم یاد میگیرید فایلی را مونت Munth کنید هم فشرده یا از حالت فشرده خارج کنید برای یادگیری به ادامه مطلب مراحغه کنید